17:58

Ludzie listy piszą...

Ludzie listy piszą...


Kilka słów o moim drugim hobby. Filatelistyka, bo tak fachowo się to nazywa, czyli dla niewtajemniczonych - kolekcjonowanie znaczków. Wszystko zaczęło się kilka lat temu od klasera leżącego gdzieś na strychu i pokrytego kurzem, a pozostawionego przez wujka.Potem dzięki rodzinie i znajomym skromna kolekcja zaczęła powoli rosnąć i rosnąć. 
Dzisiaj w swoich zbiorach mam ponad 4700 znaczków z blisko 150 krajów świata.
Ta liczba ku mojej wielkiej radości ciągle wzrasta.


  Od niedawna wymieniam się znaczkami z innymi pasjonatami z całego świata. I tak poznałam wielu nowych przyjaciół z różnych zakątków globu. To niesamowite, że ludzie, których nigdy nie widziałam albo widziałam tylko na zdjęciach i którzy mnie także nie znają zapraszają do siebie w odwiedziny, gdy będę w ich kraju. Dzieli nas tak wiele, ale łączy jedno - wspólna pasja.  


Regularnie dostaję listy z walorami od Jose z Hiszpani, Raymonda z Malezji, Michaela i Lucien z Chin, Sayantana z Indii, Josipa z Chorwacji, Nuwana ze Sri Lanki, Dimitra z Cypru, Asima z Pakistanu, Daniela ze Słowacji i innych. Nie wymieniłam chyba nawet jednej trzeciej z nich...


W ceramicznej kopercie pokazanej na zdjęciach przechowuję znaczki, które dostaję od przyjaciół zanim znajdę czas, by ułożyć je w klaserze.

7 komentarzy:

 1. Ale fajne hobby, i takie aktywne, z ludźmi z całego świata :) Super. Ja dostałam klaser ze znaczkami na 8 urodziny, potem trochę zbierałam, troche wymieniałam się, ale to zamarło.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super koperta i bardzo fajne hobby:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Hobby bardzo fajne, zwłaszcza biorąc pod uwagę te przyjaźnie - to jest coś :) A pomysł z kopertą super, ciekawie by też wyglądało coś takiego zawieszone na ścianie - takie mini schowki na różne drobiazgi :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bonito sobre de cerámica,en este sobre puedes guardar la amistad de tus amigos y espero que yo tenga para siempre un lugar en esta carta.Gracias Katarzyna.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję Wam za odwiedziny. Marzenko może kiedyś wrócisz do zbierania znaczków... Małgo koncepcja z tymi wiszącymi kopertami bardzo fajna - dopisuję do mojego notesiku pomysłów :) Jose gracias por su visita! Saludos dla wszystkich! Ależ się zrobiło international :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czerwona kopertka jest cudna, taka bardzo wyrazista i jak lakierowana, piękny kolor i pomysł rewelka. Znaczki z Anglii, Mania ma? Jak nie ma to Mani pomogę, no to Ci pomogę;-) (tak mi się jakoś ten cytat nasunął, choć chyba coś poprzekręcałam z imieniem;-)) pozdrawiam Żania

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuję Żaniu, mam trochę znaczków z Anglii, ale jeśli masz na zbyciu to ja oczywiście jestem zainteresowana :) Buziaki!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za poświęcony dla mnie czas i pozostawione słowa!

Copyright © 2016 Ceramiczny Kamień , Blogger